نماد اعتماد الکترونیکی

سنگ نمک جهرم

محصول جدید

سنگ نمک جهرم

10 کیلوگرم ارسال از طریق باربری

1254-945-0938

این محصول در انبار موجود نیست

قیمت برای شما :400,000 ریال

جهت خرید با شماره 1254-945-0938 تماس یا تلگرام هماهنگ فرمایید.

سنگ نمک جهرم

از دیدگاه علم مواد شناسی امروزی یک گوشی هوشمند از پلاستیک،آهن،مس،آلمینیوم،سلسیوم و ... تشکیل شده است . اگر شما این مواد را باهم به نسبت مشخص شده ترکیب کنید قطعاً یک گوشی هوشمند به دست نمی آید . این یک مثال ساده است که بگوییم نمک طعام مورد نیازانسان ، کلر و سدیم (NACL) نیست هرچند در نمک طعام از کلر و سدیم تشکیل شده است . ممکن است فرد دیگری یک گوشی هوشمند را شامل حافظه ، پردازشگر ، باطری ، بدنه و ... بداند باز اگر آنها را با هم ترکیب کنیم ممکن است یک گوشی هوشمند با هزاران قابلیت به دست نیاید چون نرم افزار یک بخش بسیار مهم گوشی است که ما نمی توانیم به آن وزن و رنگ و ... دهیم . در مورد سنگ نمک نیز چنین است .

تاریخچه سنگ نمک

نمك در هر دو نوع به دست آمده از آب دریا و سنگ نمك، از دیرباز در یونان باستان به عنوان یكی از مواد غذایی سودمند برای هضم غذا و دفع مواد زائد بدن شناخته شده و به كار رفته است. شاید به همین خاطر است كه گمان می‌رود از ابتدا نمك اساساً به خاطر خواص درمانی‌اش مورد توجه قرار گرفته است. تركیبی از نمك، آب و سركه به عنوان یك ماده تهوع‌آور مورد استفاده قرار می‌گرفته است. مصرف تركیبی از شیرگاو و آب‌نمك به نسبت دو به یك هنگام صبح و با معده خالی به عنوان دارویی برای لك‌های پوستی به كارگرفته شده است. هیپوكراتس Hypokrats طبیب یونانی همچنین به خواص استنشاق بخار آب‌نمك اشاره كرده است كه برای امراض تنفسی سودمند تشخیص داده شده بود. طبق آخرین تحقیقات علمی، بلورهای درخشنده نمك به عنوان یكی از منابع مولد طبیعی یون (ذرات باردار) شناخته شده‌اند. وقتی خورشید به این سنگ‌ها می‌تابد در آن انرژی خاصی تولید می‌شود. حتی وقتی حرارت خورشید به بلورهای نمك نیمه شفاف هم می‌افتد چنین انرژی طبیعی تولید می‌شود. اگرچه این فرآیند یونیزاسیون به چشم دیده نمی‌شود ولی بدون هیچ تغییری در كیفیت كریستال نمك، میلیون‌ها بار این امر اتفاق می‌افتد. این درست مانند فرآیندی است كه توسط برگ‌های به وجود می‌آید چرا كه از یك طرف دی‌اكسیدكربن خطرناك جذب گیاه شده و از سوی دیگر اكسیژن حیات بخش تولید می‌شود بدون اینكه صدمه‌ای به حیات درخت یا گیاه بخورد. كریستال نمك یكی از معدود مواد معدنی یا مینرال‌هایی Minerals است كه ساختار اتمی آن الكتریكی است تا مولكولی، به هر جهت همین ویژگی كریستال نمك می‌تواند از حالت بلوری دائماً به شكل مایع و بر عكس تغییر حالت دهد. چنین یونیزاسیون طبیعی شارژ الكتریكی به وجود ‌آورده جذب بدن انسان می‌شود كه در نتیجه منجر به آرامش، قدرتمندی سیستم دفاعی بدن، قلب، غدد فوق كلیوی و تیروئید می‌شود.

نقش سدیم در بدن

سدیم یک ماده معدنی حیاتی در حفظ سلامت بدن است. بدون سدیم اعصاب و ماهیچه‌ها عملکرد مطلوبی نداشته و جذب مواد معدنی با اخلال روبه‌رو می‌شود. علاوه بر این‌که بدون سدیم بدن قادر نخواهد بود آب مورد نیاز و تعادل مواد معدنی خود را حفظ کند. سدیم در واقع مانند یک فشارسنج عمل کرده و در سیستم فشار بدن و برخی دیگر از فعالیت‌های حیاتی مانند تنظیم فشار خون، تعادل مایعات بدن، بهبود انقباضات ماهیچه‌ای و انتقالات عصبی، تحریک انقباضات ماهیچه‌ای به عنوان یک مؤلفه حیاتی از اعصاب، نگهداشتن کلسیم و سایر مواد معدنی به‌صورت محلول در آب و تحریک غده آدرنال نقش مؤثری را ایفا می‌کند .

کمبود سدیم

هر گاه مصرف سدیم کم شود، هورمون آلدوسترون ترشح می‌شود که باعث بازجذب سدیم از کلیه‌ها می‌شود و برعکس اگر مصرف سدیم زیاد شود، کلیه‌ها دفع سدیم از ادرار را افزایش می‌دهند. در بسیاری از افراد سدیم اضافی توأم با سایر عوامل، سبب بالا رفتن حجم پلاسما و افزایش فشار خون می‌شود.

دکتر داوود بابابیگلو پزشک و مشاور تغذیه با بیان «تنظیم آب» به‌عنوان کار اصلی سدیم می‌افزاید: سدیم این وظیفه را در غشای سلولی نیز انجام داده و در عبور دادن آب و گلوکز از غشای سلول به سمت داخل و خارج سلول مؤثر است، همچنین هرجا سدیم حضور داشته باشد، آب را هم با خود جذب می‌کند، بنابراین اگر میزان سدیم درون سلول افزایش پیدا کند، میزان آب نیز بالا رفته و سلول متورم می‌شود.

این درحالی است که اگر سدیم درون سلول کاهش پیدا کند، میزان آب نیز کم شده و سلول چروکیده می‌شود.

وی می‌افزاید: در این میان سلول مغزی نیز از این قاعده مستثنی نیست و در نتیجه بالا رفتن و پائین آمدن سدیم در سلول‌های مغزی باعث بروز احساس گیجی و منگی و در حالات شدیدتر به صرع و در نهایت به کما می‌رسد .

روش تولید در کارخانه­های نمک تصفیه

  • اضافه کردن مواد شیمیایی برای رسوب کردن کامل املاح کلسیم و منیزیم و خارج نمودن مواد نامحلول.

  • عبور محلول آب نمک از فیلترهای شنی برای حذف ذرات ریزتر از 30 میکرون.

  • تبخیر محلول اشباع نمک و تولید بلور (کریستال­های) خالص نمک.

  • جداسازی کریستال­ها توسط سانتریفوژ و اضافه کردن ید و آنتی کیک.

  • خشک کردن کریستال­های نمک در خشک کن با استفاده از هوای گرم و انتقال نمک به سیلوهای ذخیره.

  • بسته­بندی نمک با دستگاه­های تمام اتوماتیک.

موادی که در فرایند تصفیه اضافه می شوند

عامل ضد كلوخه شدن : (ANTICAKING AGENTS)مواد نمگیری لومینات. با اضافه كردن چند دانه برنج نپخته نیزمی توانید از به هم چسبیدن كریستالهای نمك به یكدیگر جلوگیری كنید. میباشند كه با جذب رطوبت مانع به هم چسبیدن كریستالهای نمك می شوند. نظیر كربنات كلسیم، كربنات منیزیوم و سدیم سیلیكا آ

- قند معكوس : (INVERT SUGAR)قند معكوس (تركیب مساوی گلوكز و فروكتوز كه از هیدرولیز ساكاروز تهیه می شود)، از تبخیر ید و همچنین زرد شدن رنگ نمک هنگام مواجهه با نور خورشید جلوگیری می كند.

 - یـد :(IODINE) ید به شكل یدید پتاسیم (POTASSIUM IODIDE)  ویا یدات پـتـاسـیـم ( (POTASSIUM IODATEبه نمک افزوده می گردد.

جمع بندی

سنگ نمک می تواند یون های منفی محیط را جذب کند ، آرامش بخش باشد و اثرات مثبتی نظایر آن (این مطلب در کل جهان اثبات شده است ) چون محصولی است نتیجه میلیون ها سال فرآیند در کارگاه هستی که به انسانی که قدمتش به دوازده هزار سال نمی رسد هدیه داده شده است . قداست بخشی به آن شاید به علت نیاز ضروری انسان ها به این محصول بوده است سنگ نمک فقط چاشنی غذا نیست بلکه نیاز ضروری و داروست  . همه نمک ها و سنگ نمک های موجود در طبیعت مناسب جهت مصرف انسان نیستند و بسیاری از آنها دارای آلودگی هایی هستند که از ظاهر نیز ممکن است مشخص باشد . آنچه که در معادن نمک اهمیت پیدا می کند یکی کیفیت نمک معدن است و دیگری روش استخراج . در تمام معادن نمک بخش های بسیاری از نمک ها در اثر باران با گل و لای و سایر مواد مخلوط شده و مجدد سخت و محکم می شوند ولی بخش هایی همچنان تمیز و کریستالی باقی می مانند . نمک کارخانه ها با لودر بارگیری می شود ولی سنگ نمکی که ما عرضه می کنیم از بخش های خاص معدن و با دست جمع آوری می شود .

وزن10 کیلو